O společnosti AQUA VALA s.r.o.

..již 35 let.. zkušeností

Naše firma vznikla v roce 1990, kdy jsme zařídili prodejnu akvaristiky na Merhautové ulici v Brně, kde nás najdete i dnes.

Vzniku firmy předcházelo dlouhé období chovu ryb pro export a sbírání zkušeností v oboru. Zabýváme se sladkovodní a mořskou akvaristikou, odchovem akvarijních ryb, výrobou akvárií a akvarijních kompletů, jejich instalaci do interiéru, atd. Na zařízená akvária rovněž poskytujeme stálý servis a údržbu.

Mořskou akvaristikou se zabýváme od roku 1995. Navrhujeme mořská akvária i jejich umístění v interiéru. Stavíme akvária různých velikostí od mikro až po gigantické. Lze sestavit okrasnou nádrž s mořskými skalami i rybami, což je nejlevnější mořské akvárium. 

Tato lze doplnit o věrné kopie mořských korálů a stále se jedná o nejlevnější mořské akvárium. Barvy replik mořských korálů i jejich struktura je přirozená a laik často nepozná rozdíl mezi živým korálem a jeho imitací typu korálů z naší nabádky, převzato z amerických televizních seriálů o mořských akváriích. Stačí potom doladit barvu spektra osvětlení akvária a podmořský tmavomodrý svět s míhajícími slunečními paprsky máte doma nebo v kanceláři. Fascinující mořský útes doma v pokoji.

Další typ mořské nádrže je pravý reefový útes s živými korály - pro milovníka přírody. Náročnější technologie, ale neopakovatelný zážitek barevného živého korálového útesu s pestrými rybami i bezobratlými. Relaxace i údiv nad úžasnými živými organismy a neustále měnícím se vodním světem je stále u vás doma k dispozici. Toto vše i více vám můžeme zařídit. Večerní a noční pozorování akvária vám může zpříjemnit také umělý západ slunce a následně měsíční svit, který dokáže imitovat lunární fázi podle přírody.    
Nabízíme moderní LED osvětlení nad akvária mořská i sladkovodní. Špičkové osvětlení LED z USA EcoTech Marine - nejlepších parametrů (výrobky Radion XR15wG4, Radion XR30wG4Pro a další). Toto osvětlení vyneslo na špičku popularity v USA i v Evropě hodnocení parametrů, designu i ovladatelnosti akvaristickou veřejností.   
Zastoupujeme v ČR také některé akvaristické výrobní firmy : Prodibio (Francie), Vitalis - dříve New Era- Aquaculture (Anglie), EcoTech Marine (USA), Microbe Lift (USA), Rossmont (Itálie), Pacific (Izrael), dále máme přímý nákup výrobků od světových výrobců jako : hW Wiegandt (Německo), Grotech (Německo), Water Cleanser (Austrálie), Aqua Light (Německo), Aqua Bee (Německo), Coral Sands (Německo), Sander (Německo), D.v.Houten - Nizozemsko,  D-D (Anglie), a další. 
To vše zaručuje příjemné ceny a vysokou odbornost.
Přijďte se podívat na ukázkové reefové akvárium v naší prodejně na Merhautové 57 v Brně, kde uvidíte vzrostlý korálový útes v nádrži o objemu přes 2200 litrů, založené v roce 2007. Větevníci i ostatní druhy korálů jsou již vzrostlé, velká část se dotýká hladiny a probíhá zde již přirozená selekce druhů s využitím každého volného místa na útesu.
Přímé importy ryb a korálů z Indonesie umísťujeme do karanténního skladu, kde u ryb probíhá dlouhodobá aklimatizace. Ryby jsou nabízeny až po důkladné aklimatizaci po 4 týdnech, jsou schopné přijímat všechny druhy náhradní potravy. U přímých importů nabízíme rovněž kartonový prodej obchodníkům.
Kvalitu nabízených korálů zaručujeme použitím nejlepších značek mořské soli, špičkové technologie, pravidelným dávkováním bakteriálních kmenů pro čištění vody, vitamínů, aminokyselin i dalších chemických aditiv, jejich krmením, v neposlední řadě správným osvětlením i prouděním vody.
Rybám dávkujeme vitamíny, odčervovací prostředky po importu, provádíme řádnou sterilizaci vody, použitím ozónu i UV a udržujeme biologickou kvalitu vody bez fosfátů a dusíkatých látek. Tento základ je nutný pro zdravé ryby i bezobratlé.
Provádíme rovněž prodej ryb i korálů na objednávku.
Odborní pracovníci u nás rádi poradí se všemi problémy nebo běžnými činnostmi u mořské nádrže.
Provádíme také rozbory vody z vašeho akvária s následnými radami jak vodu upravit nebo chyby napravit...
Kdo chce investovat minimálně, může si odvézt mikromoře na psací stůl nebo vaši skříňku - vyrobeno na míru.
Doporučíme, poradíme, dovezeme, sestavíme.  Je to naše hobby.

Dle vašeho přání zhotovíme nejenom akvárium různých rozměrů a tvarů, ale i skříňku a kapotáž s osvětlením v barvě vašeho nábytku, či zabudováním do stěny. Dále nabízíme krmiva, akvarijní pomůcky a odborné rady tazatelům. Kromě prodeje profesionální techniky, zařízení a filrů pro akvária různých světových výrobců máme i vlastní výrobu filtrační techniky pro mořská akvária, kterou od r. 1994 neustále zdokonalujeme a vyvíjíme. Zákazník tak má možnost zvolit si pro své akvárium značkovou značkovou techniku např. TUNZE, příp.jiné značky nebo variantu s našimi výrobky, či jejich kombinaci.

Další činností naší firmy je vlastní produkce mnoha druhů akvarijních ryb pro export. Praxi v chovu a v úspěšném rozmnožování sladkovodních akvarijních ryb máme již přes třicet let. V našich nádržích o objemu 25 000 litrů vody chováme asi 25 druhů ryb. Další akvária o celkovém objemu asi 22 000 litrů jsou věnována mořské tematice. Jsou zde uloženy importované ryby pro aklimatizaci i karanténu a také koráli a bezobratlí, kteří přijedou z Indonesie nebo Srí Lanky, příp. z Anglie.

Vaše návštěva akvarijní prodejny nás potěší a rádi se vám budeme věnovat ikdyž půjde "jen" o odborné dotazy.

AKTUÁLNÍ AKCE

 

AQUA VALA s.r.o.

Merhautova 57
613 00 Brno - Černá Pole

IC: 65277376
DIČ:  CZ65277376
Firma je zapsána v obchodním rejstříku, vedeného krajským soudem v Brně oddíl C., vložka 23112

Web: www.aquavala.cz
E-mail: akva.vala@seznam.cz

Telefon: +420 545 211 098
Mobilní telefon: +420 603 579 961

AQUA VALA, s.r.o. - ekatalog.czChovatelské potřeby - ekatalog.cz