14.8.2012New Era - kvalitní krmivo

New Era 

Výrobce vysoce kvalitních krmiv

Anglická firma NewEra  je  jako výrobce krmiv jedna z nejuznávanějších ve světě rybí výživy. Jejich výrobky jsou určeny nejen pro výživu komerčně chovaných ryb v zajetí na farmách pro humánní spotřebu, ale také – a to je jeden z klíčových směrů specializace firmy na mořské živočichy – pro mořské ryby  i  bezobratlé a také  doplňky výživy,  jako množství důležitých vitamínů a  aminokyselin.

Krmiva jsou nabízena v různých formách  - jako vločky,  jako měkké pelety různých velikostí, případně lisovaných kroužků pro okusování nebo ve válci na strouhání, ale také  jako spreje obsahující lipidy pro obohacení jiných krmiv jejich postříkáním - tyto jsou vyráběny na bázi rybích tuků ve kterých jsou vázány vitamíny, rozpustné v tucích.

Moje první setkání s touto firmou bylo na akvarijní burze, kdy jsem zakoupil ze zvědavosti jejich výrobky. Můj výběr byl podmíněn kvalitou a parametry, které byly udávány a nakonec také vysoká cena mě přesvědčila, že se jedná o kvalitní krmivo. Zakoupil jsem všechny druhy, které byly nabízeny a začal jsem jimi krmit svoje svěřence. Vždy jsem se snažil krmit svoje ryby kvalitním krmivem  a  chtěl jsem získat pro ně to nejlepší.  Jen s prvotřídním krmivem může mít chovatel úspěch. To je známá věc. Při odchovu ryb záleží na kvalitě vody, ale hlavně na přísunu krmiva, které splňuje všechny požadavky pro daný druh.
Protože jsem zakoupil krmivo pro svoje mořské miláčky i pro sladkovodní ryby,  používal jsem tato mořská krmiva i pro  sladkovodní ryby. A to byly výsledky !!!  Např. mořské vločky Marine Flakes spolu s Marine pellets byly impulsem pro tření některých problémových ryb.
Např. svoje Corydoras  sterbai, sice prosperující, normálně vypadající,  ale nikdy se netřeli. Po zahájení krmení NewEra Marine a Tropical , změnili trochu chování, byli vitálnější, ale co hlavně – začali se pravidelně vytírat.  Naprosto jsem se nadchnul pro toto krmivo, které rozhýbalo nejen tyto Corydorasy, ale i další ryby, a problémy s „fajnovkami“ byly najednou vyřešeny.  Prostě krmení  kvalitním  krmivem přináší výsledky  -  úspěch je zaručen. Je v něm totiž kromě vyváženého poměru jednotlivých složek ( proteiny, tuky, ....) také ta důležitá hromádka vitamínů, které ryby probouzejí a také nutí k výtěrům. 

Odřízli jsme ryby od přírody, kde si dokáží sehnat nutné vitamíny, aby prosperovaly, tak jim v zajetí musíme tuto součást potravy také dopřát.
Krmivo firmy New Era jsem začal podávat i  dovozovým skalárám  „Manakapuru“ , které byly od začátku hrozné fajnovky, nechtěly nic žrát, ale to platilo i pro mražená krmiva. Jediné krmivo, které braly bez problémů byly živé koretry. Ale nervy chovatele vždy trpěly, když dostaly tyto skaláry cokoli jiného. Ostatní ryby v nádrži již byly přecpány, jen „manakapury“ si plavaly jakoby čekaly až přijde ta správná strava pro ně.  Nic se jim nezdálo to správné - , aby si nacpaly bříška.
Ale čas je přinutil. Dostávaly nejprve NewEra Marine Flakes – vločky pro mořské ryby. Ty se jim zalíbily protože voněly po krilu a ostatních bezobratlých a byly po namočení měkké, takže se daly lehce nasát tlamkou. To byl začátek úspěchu.  Vločky NewEra začaly běžně přijímat, kromě toho mražené dospělé artemie.   Poté jsem aplikoval na krmivo liposome spreje NewEra na krmiva (obsahuje vitamíny)  a najednou tu bylo tření  a druhé a další a další.
Běžně se těď vytírají a mají početné potomstvo.   Co víc si přát a co více dát na tabuli slávy New Era.
Konečně máme krmivo, které dá rybám vše potřebné pro zdravý život, ale také pro reprodukci a kvalitní chov.
Praxe ukazuje, že toto krmivo je dokonalé a bezchybně napodobuje přírodní biotopy ve výživě ryb a ostatních bezobratlých.
Dodá všechny  potřebné složky potravy včetně vitamínů.
 Stačí si vybrat druh ryb a jejich výživu v řadě krmiv New Era.
Výrobky NewEra obstály ve všech zkouškách. 
Jméno New Era dává stoprocentní záruku na vysokou kvalitu krmiva, které předčí jiné renomované firmy v preciznosti výroby a striktním dodržování výrobních procesů, které určují kvalitu a parametry krmiva.

 Novinka od firmy New Era -

Grazer krmivo
Složením se kroužky Grazer rovnají nejkvalitnějším krmivům pro mořské ryby. Obsahují kromě důležitých řas také mušlové maso, garnáty, rybí maso ale hlavně také řadu vitamínů a stopových prvků nutných pro správný metabolismus mořských ryb.

 

zpět na přehled