sapín klaun očkatý

14.10.2008Kterou rybu do akvária ?

 

Nejznámější druhy ryb jsou klauni, sapíni, bodloci, perutýni apod. Lze však tyto druhy umístit společně do jednoho akvária?
Dáte-li perutýna, třeba i malého, společně se sapíny nebo menšími druhy, stanou se časem tyto drobné rybky kořistí.
Sapíni s krásnou modrou barvou, klaun s křiklavou oranžovou, žlutí bodloci - krásná sestava, kterou můžete mít bez problémů doma. Zhlédly vaše děti film Hledá se Nemo a teď chtějí mít Nema doma?
Určitě jim toto přání můžete splnit.
Stačí navštívit naši prodejnu, kde můžeme dohodnout podrobnosti.
 
Některé ryby jsou choulostivější a lze je doporučit pokročilejším, ale je řada ryb, které bez problémů zvládne každý.
Vždy je však potřebné mít správně zařízené a vybavené akvárium. Mořské akvárium musí mít dobře fungující biologickou filtraci, v případě, že chcete pěstovat korály, také kvalitní osvětlení.
 
Jedny z nejodolnějších ryb jsou komornící (Dascylusi). Mohou být chováni i v menších akváriích, nemají zvláštní nároky na výběr potravy a snášejí i lehce sníženou kvalitu vody (zvýšený obsah dusíkatých látek i fosfátů).
Další odolné ryby jsou sapíni. Je jich celá řada, jedná se o drobnější rybky, které se rovněž hodí i do menších prostor. V potravě jsou nevybíraví.
Za odolnější druhy můžeme rovněž považovat různé hlavačky, slizouny a grundle.
Většina z nich je vodná i do malých nádrží.
Celkem odolné ryby jsou někteří ostenci, ale u nich je třeba dbát na to, aby nebyli chováni s nevhodnými obyvateli nádrže, neboť jsou to ryby větší a hlavně mohou ostatním rybám nebo bezobratlým ubližovat. Mají silné zuby, které lehce překousnou ploutev nebo i přívodní kabel k čerpadlu.
Krásné ale problematičtější ryby jsou bodloci a další dominantní druhy, které potřebují větší akvária a také kvalitnější vodu, případně specielní krmiva. Informace o všech rybách i bezobratlých získáte u nás na prodejně.
 
Mořských živočichů, kteří se dají chovat je opravdu hodně, určitě budete mít z čeho vybírat. Váš vybraný druh, který nemáme skladem, můžeme objednat a dovézt.
zpět na přehled